Aktualności

Trzeźwość za kierownicą to podstawa- policyjne działania „Alkohol i Narkotyki”

Data publikacji 09.07.2024

Funkcjonariusze stargardzkiej komendy wczoraj przeprowadzili na terenie naszego powiatu działania pn. „Alkohol i Narkotyki”, których głównym celem było eliminowanie z dróg najniebezpieczniejszych kierowców, do których należą osoby jeżdżące pod wpływem alkoholu lub innych środków psychoaktywnych. Policjanci w trakcie działań przebadali blisko 700 kierujących.

Jazda pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka oprócz tego, że jest prawnie zabroniona, zagraża bezpieczeństwu w ruchu drogowym i bardzo często niesie za sobą tragiczne skutki. Wzmożone kontrole pojazdów, większa liczba patroli to wszystko towarzyszyło działaniom stargardzkich mundurowych na terenie całego powiatu. Akcja ta miała na celu eliminowanie z dróg kierujących na tak zwanym podwójnym gazie, jak również kierujących, którzy prowadzili auta po zażyciu środków odurzających. Spośród przebadanych blisko 700 osób na zawartość alkoholu w organizmie w kilku punktach kontrolnych 4 kierowców poruszało się na ,,podwójnym gazie''. Policjanci zatrzymali kierującym uprawnienia do kierowania.

Nietrzeźwi kierujący są bardzo dużym zagrożeniem na naszych drogach. Dlatego cały czas przypominamy, że prawne konsekwencje jazdy po alkoholu to nie największy problem. Prawdziwe kłopoty zaczynają się, gdy dojdzie do tragedii.

asp. Justyna Siwarska

Powrót na górę strony