Aktualności

Policjanci szkolili druhów z Ochotniczej Straży Pożarnej

Data publikacji 25.03.2024

Policjanci i strażacy często współpracują ze sobą podczas m.in. zdarzeń drogowych. Zdarza się, że na miejscu, prócz zawodowych strażaków pomocy udzielają druhowie ochotniczej straży pożarnej. Zdarzają się sytuację, że przychodzi im kierować ruchem, dlatego policjanci drogówki szkolą ich w tym zakresie. Druhowie dowiedzieli się również, jak prawidłowo zabezpieczyć miejsce kolizji lub wypadku drogowego.

W minioną sobotę policjanci Wydziału Ruchu Drogowego stargardzkiej komendy i 40 druhów Ochotniczej Straży pożarnej z terenu powiatu stargardzkiego spotkali się na wspólnych ćwiczeniach. Podczas szkolenia policjanci dokładnie wyjaśnili zasady zabezpieczenia miejsca zdarzenia drogowego podczas akcji ratowniczej oraz zagrożeń związanych z dojazdem na miejsce wypadku pojazdem uprzywilejowanym. W części praktycznej policjanci szkolili strażaków, jak w sposób właściwy na miejscu zdarzenia wydawać polecenia i sygnały uczestnikom ruchu drogowego. Wzajemne wspieranie się na miejscu interwencji jest bardzo ważne, dlatego znajomość podstawowych zasad bezpieczeństwa w trakcie wykonywania czynności na drodze jest niezbędna.

 

 

Druhowie z OSP bardzo często wspierają policjantów podczas prowadzonych czynności i wspólnie biorą udział w ratowaniu zdrowia i życia ludzkiego.

asp. Justyna Siwarska

Powrót na górę strony