Aktualności

Nieletni sprawca kilku włamań zatrzymany

Data publikacji 14.02.2023

Policjanci stargardzkiej komendy prowadzili w ostatnim czasie intensywne czynności operacyjne dotyczące kradzieży z włamaniem oraz kradzieży zuchwałych, do których doszło na terenie miasta. Działania funkcjonariuszy doprowadziły do zatrzymania 16- letniego mieszkańca Stargardu, który dokonał szeregu włamań do obiektów handlowych. Teraz o jego dalszym losie zdecyduje sąd rodzinny.

Na początku lutego br. stargardzcy policjanci odnotowali kilka włamań do obiektów handlowych znajdujących się na terenie miasta, dlatego natychmiast sprawą zajęli się zarówno procesowo jak i operacyjnie. Funkcjonariusze sprawdzali każdą informację dotyczącą sprawcy tych zdarzeń. W efekcie skrupulatnie przeprowadzonych czynności wytypowali odpowiedzialnego za ten czyn 16-latka, który dobrze znany jest stargardzkiej policji. Kryminalni pojechali do wytypowanego miejsca, gdzie podejrzewali, że może przebywać nieletni będący w ich zainteresowaniu. Policjanci na miejscu zatrzymali 16- latka, który był także poszukiwany w związku z samowolnym oddaleniem się z Młodzieżowego Ośrodka Wychowawczego.

Dzięki wytężonej pracy operacyjnej, która pozwoliła zgromadzić niezbędny materiał dowodowy funkcjonariusze Zespołu ds. Nieletnich i Patologii przedstawili nieletniemu łącznie 6 zarzutów o popełnione przez niego czyny karalne.

Młody włamywacz po wykonaniu z nim czynności procesowych trafił do Okręgowego Ośrodka Wychowawczego, a za swoje czyny odpowie przed sądem rodzinnym.

mł. asp. Justyna Siwarska

 

Powrót na górę strony