Aktualności

Kolejni sprawcy przestępstw narkotykowych zatrzymani

Data publikacji 18.01.2023

Na terenie stargardzkiego powiatu przestępczość narkotykowa zwalczana jest nieustannie. Najlepszym na to dowodem są kolejne zatrzymania osób posiadających środki odurzające. Wszystko za sprawą intensywnej pracy policjantów z Wydziału Kryminalnego zajmujących się właśnie taką przestępczością oraz funkcjonariuszy pełniących służbę patrolową.

Kryminalni z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie zajmując się zwalczaniem przestępczości narkotykowej nieustannie dążą do zatrzymywania kolejnych sprawców tych przestępstw, czego efekty zauważyć można chociażby w przypadku mieszkanki powiatu stargardzkiego. Mundurowi ujawnili w miejscu zamieszkania 38- latki susz roślinny. Specjalista kryminalistyki szybko ocenił, że jest to marihuana. Kobieta została zatrzymana i doprowadzona do jednostki policji celem przeprowadzenia dalszych czynności.

Jednak działania policjantów w zakresie zwalczania przestępczości narkotykowej nie ograniczają się tylko do służby kryminalnej. Takie zadania realizują wszyscy funkcjonariusze, w tym również dzielnicowi, którzy wczoraj na osiedlu Zachód w Stargardzie do kontroli zatrzymali 27-latka. Podejrzewany stargardzianin posiadał środki odurzające w postaci marihuany. Mężczyzna również został zatrzymany i doprowadzony do jednostki policji.

Zatrzymani, którzy posiadali środki odurzające przed sądem odpowiadać będą z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za taki czyn grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

mł. asp. Justyna Siwarska

Powrót na górę strony