Aktualności

Policjanci z Posterunku Policji w Suchaniu zadbali o bezpieczeństwo

Data publikacji 26.09.2019

Funkcjonariusze Suchańskiej Policji wspierani przez Policjantów Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie oraz Strażników Granicznych z Placówki w Szczecinie przeprowadzili działania prewencyjne na terenie miasta i gminy Suchań.

Podczas działań zwrócono szczególną uwagę na zapewnienie bezpieczeństwa uczestników ruchu drogowego. W trakcie aktywnych działań zwracano uwagę na kierujących oraz pieszych nie stosujących się do przepisów ruchu drogowego. Sprawdzano trzeźwość kierujących, wymagane dokumenty, przewożone ładunki a także stan techniczny pojazdów. Dodatkowo skupiano się na pojazdach zarejestrowanych poza granicami polski i sprawdzano legalność pobytu cudzoziemców na terytorium RP. Włączono się tym samym w czynności z obszaru akcji „Joint Action Day MOBILE 2” dokonując sprawdzeń pojazdów pod kątem nielegalnego przemytu samochodów poza zewnętrzne granice Unii Europejskiej. Objęto zwiększoną uwagą miejsca wyszczególnione w planach priorytetowych dzielnicowych oraz zagrożeniach naniesionych na Krajową Mapę Zagrożeń Bezpieczeństwa.

Wspólnie działania doprowadziły do kilkudziesięciu kontroli trzeźwości kierujących . W jednym z przypadków okazało się, że kierujący samochodem osobowym jechał w stanie nietrzeźwości. Kierującemu zatrzymano prawo jazdy za pokwitowaniem. Wobec innego kierującego skierowano wniosek do Sądu z uwagi na brak uprawnień do kierowania pojazdami. Pouczono dwunastu kierujących popełniających wykroczenia oraz na czterech kierowców nałożono mandat karny.

 

 

asp. Łukasz Więckowski

Powrót na górę strony