UWAGA NA SKAŻONY ALKOHOL! - Uwaga na skażony alkohol! - Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie

Uwaga na skażony alkohol!

UWAGA NA SKAŻONY ALKOHOL!

Rozpuszczalnik spirytusowy, czy podpałka do grilla przelana do butelki to alkohol? Nie, to śmiertelna trucizna, która zagraża twojemu życiu i zdrowiu. Policjanci apelują o rozwagę przy świątecznych zakupach i o nie kupowanie spirytusu z nieznanego źródła. Pamiętaj, że twoje bezpieczeństwo zależy w głównej mierze od ciebie!

Wiele osób w najpotrzebniejsze rzeczy zaopatruje się nie tylko w sklepach i centrach handlowych, ale także na bazarach i targowiskach. Dlatego, takie osoby powinny być wyjątkowo ostrożne jeśli chodzi o zakup alkoholu. Niestety, w takich miejscach wielu nieuczciwych sprzedawców oferuje tani alkohol, którego tak naprawdę nie można nazwać alkoholem. To śmiertelna trucizna przelana do butelki, która jest groźna dla naszego życia i zdrowia. Lewy spirytus powstaje w wyniku filtracji rozpuszczalników, a nawet podpałki do grilla! Spożywając go narażamy się na poważny uszczerbek na zdrowiu.

Policjanci w całej Polsce z dużą uwagą patrolują bazary i targowiska, po to aby wyeliminować osoby handlujące skażonym spirytusem. Ponadto zwracają uwagę na to, ale alkohol kupować w sprawdzonych punktach i sklepach, gdzie istnieje zdecydowane mniejsze prawdopodobieństwo kupienia niepewnego alkoholu.