Aktualności

Pijany jeździł ciągnikiem rolniczym pomimo orzeczonego zakazu- na szczęście w pobliżu byli policjanci, którzy przerwali niebezpieczną jazdę

Data publikacji 10.07.2024

Policjanci z Posterunku Policji w Suchaniu zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik rolniczy. Jak się okazało kierowca był pijany. 53 – letni mężczyzna miał 2 promile alkoholu w organizmie, a mimo to prowadził ciągnik. Niestety nie był to pierwszy raz, kiedy wsiadł za kółko na podwójnym gazie. Na całe szczęście niebezpieczna jazda została mu przerwana przez policjantów.

Wczoraj policjanci z Suchania pełniący służbę patrolową w miejscowości Słodkówko zatrzymali do kontroli drogowej ciągnik rolniczy marki Ford, którego tor jazdy wskazywał, że kierujący może znajdować się pod wpływem alkoholu. Ponadto ciągnik nie miał tablicy rejestracyjnej. Przypuszczenia funkcjonariuszy potwierdziły się. Za kierownicą siedział 53- letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego. Przeprowadzone badanie wykazało u niego 2 promile alkoholu w organizmie. To nie jedyne jego zmartwienie. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 53- latek już wcześniej kierował na ,,podwójnym gazie’’ i posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna został zatrzymany i w trybie przyspieszonym trafi przed sąd, gdzie zapadnie wyrok w tej sprawie.

Każda ilość wypitego alkoholu wpływa na funkcjonowanie organizmu człowieka, a z pewnością ma wpływ na kierujących. Alkohol pogarsza ich koordynację ruchową, wzrokową, powoduje błędną ocenę odległości i prędkości. To sprawia, że kierowca na drodze może stanowić śmiertelne niebezpieczeństwo, nie tylko dla siebie ale i dla innych użytkowników drogi.

asp. Justyna Siwarska

Powrót na górę strony