Aktualności

,,Bezpieczni w wakacje’’- wspólna akcja służb mundurowych

Data publikacji 12.06.2024

Wakacje to czas beztroski, radości, zwłaszcza dla najmłodszych dzieci, które odliczają już godziny do rozpoczęcia dwumiesięcznej przerwy od obowiązków szkolnych. Wielu będzie tego lata podróżowało ze swoimi rodzicami nad morze, w góry czy inne zakątki Polski. Inni wolny czas spędzać będą nad jeziorami, a jeszcze inni wyjadą na obozy czy kolonie. O tym co zrobić by wakacje były bezpieczne mówili wczoraj przedstawiciele służb mundurowych na zorganizowanym festynie, który odbył się na placu apelowym 12 Brygady Zmechanizowanej w Stargardzie.

Podczas akcji edukacyjnej organizowanej przez żołnierzy Brygady Wsparcia Dowodzenia WKPW wspieranych przez stargardzkich policjantów przypomniano podstawowe zasady bezpiecznego zachowania się nad wodą. Funkcjonariusze uczulali najmłodszych na kwestie związane z kąpaniem się na kąpieliskach niestrzeżonych, bez opieki dorosłych. Przestrzegano także uczniów przed skokami do nieznanej wody. Policjanci promowali także zasady bezpiecznego zachowania się w innych miejscach, w jakich może przebywać młody człowiek i spędzać swój wolny czas, tj. zasady bezpiecznego zachowania w domu, na podwórku, na drodze oraz na wszelkiego rodzaju imprezach plenerowych. Każdy z uczestników w tym dniu mógł poczuć się, jak prawdziwy policjant zasiadając za kierownicę oznakowanego radiowozu czy motocykla.

Podczas spotkań z dziećmi naszym głównym celem jest zaznajomienie ich z podstawowymi zasadami bezpieczeństwa i tym samym kształtowanie właściwych postaw.

asp. Justyna Siwarska

Powrót na górę strony