Aktualności

Z blisko 3 promilami i dożywotnim zakazem wybrał się na przejażdżkę. Niebezpieczną jazdę szybko przerwali policjanci

Data publikacji 11.06.2024

Skrajną bezmyślnością i brakiem odpowiedzialności wykazał się 41- letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego, którego policjanci z Posterunku Policji w Ińsku zatrzymali do kontroli drogowej. Mężczyzna kierował mając blisko 3 promile alkoholu w organizmie. Niestety nie był to pierwszy raz, kiedy wsiadł za kółko na podwójnym gazie. Na całe szczęście niebezpieczna jazda została mu przerwana przez policjantów.

Policjanci na terenie powiatu stargardzkiego zatrzymali do kontroli drogowej samochód osobowy m-k Peugeot, którego styl jazdy kierowcy wskazywał, że może on znajdować się pod wpływem alkoholu lub podobnie działającego środka. Kierującym pojazdem okazał się 41- letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego. Podczas rozmowy policjanci wyczuli od niego wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało u niego blisko 3 promile alkoholu w organizmie. To nie jedyne jego zmartwienie. Po sprawdzeniu mężczyzny w policyjnych systemach informatycznych okazało się, że 41- latek już wcześniej kierował na ,,podwójnym gazie’’ i posiada dożywotni zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. O jego dalszym losie zdecyduje sąd.

Policjanci nieustannie apelują! Nie ma tolerancji dla kierowców, którzy ryzykując życie swoje i innych osób wsiadają za kierownicę po alkoholu. Jazda na podwójnym gazie zaburza zdolność do właściwego postrzegania rzeczywistości, co z kolei wpływa na podejmowanie decyzji za kierownicą.

asp. Justyna Siwraska

Powrót na górę strony