Aktualności

W trosce o bezpieczeństwo na drogach- debata przygotowana przez stargardzkich policjantów

Data publikacji 24.05.2024

W dniu wczorajszym z inicjatywy Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie zorganizowana została debata społeczna, poświęcona bezpieczeństwu w ruchu drogowym. W spotkaniu wzięli udział przedstawiciele stargardzkiej komendy w tym mł. insp. Michał Jaskulski- I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Stargardzie, asp. szt. Ariel Kwiecień- Naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego oraz jego Zastępca st. asp. Rafał Czyż, przedstawiciele Starostwa Powiatowego, mediów oraz mieszkańcy powiatu stargardzkiego.

Debatę rozpoczęła rzeczniczka stargardzkiej komendy, która przywitała uczestników spotkania przedstawiając jednoczenie funkcjonariuszy biorących udział w wydarzeniu. Następnie głos zabrał asp. szt. Artur Krasucki, który za pomocą prezentacji omówił analizę bezpieczeństwa na drogach powiatu. Przestrzegał przed tragicznymi skutkami niewłaściwych zachowań na drodze. Przedstawiona została analiza wypadków, kolizji i ich sprawców, a także ilość ujawnionych użytkowników dróg będących pod działaniem alkoholu. W kolejnym punkcie debaty głos zabrał mł. insp. Michał Jaskulski- I Zastępca Komendanta Powiatowego Policji w Stargardzie, który na podstawie wykonanej analizy w tym zgłoszeń na Krajową Mapę Bezpieczeństwa, przedstawił miejsca i problemy najczęściej zgłaszane funkcjonariuszom stargardzkiej komendy. Następnie odbyła się dyskusja, w trakcie której policjanci udzielali odpowiedzi na zadawane pytania. Mieszkańcy powiatu stargardzkiego aktywnie uczestniczyli w debacie, przedstawiając swoje spostrzeżenia dotyczące poprawy bezpieczeństwa na drogach.

Współdziałanie społeczeństwa z Policją w tym zakresie jest bardzo ważne, dlatego policjanci stargardzkiej komendy bardzo chętnie uczestniczą w spotkaniach, na których przypominają mieszkańcom o środkach bezpieczeństwa.

asp. Justyna Siwarska

Powrót na górę strony