Aktualności

Zatrzymane prawo jazdy, wysoki mandat i punkty karne dla 39- latka to konsekwencje nadmiernej prędkości

Data publikacji 17.05.2024

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego ze stargardzkiej komendy podczas dokonywania pomiaru prędkości zatrzymali do kontroli pojazd, którego kierujący w obszarze zabudowanym przekroczył dopuszczalną prędkość aż o 51 km/h. 39- latek, który wykazał się skrajnie lekceważącym stosunkiem do obowiązujących przepisów, nie mógł liczyć na taryfę ulgową. Jego niebezpieczne zachowanie kosztowało go utratę prawa jazdy, wysoki mandat, a na jego konto trafiło 13 punktów karnych.

Do zdarzenia doszło wczoraj na ulicy Powstańców Warszawy w Stargardzie. Policjanci ze stargardzkiej drogówki zatrzymali do kontroli drogowej kierującego pojazdem marki BMW. Powodem zatrzymania było przekroczenie prędkości. Okazało się, że 39- letni kierujący lekceważąco podszedł do obowiązujących przepisów ruchu drogowego. Pomiar na urządzeniu do mierzenia prędkości wskazał 101 km/h w miejscu, gdzie obowiązuje 50 km/h. Kierujący stracił prawo jazdy na trzy miesiące. Został ukarany mandatem karnym w wysokości 1500 złotych, a na jego kontro trafiło 13 punktów karnych.

Przypominamy!!!

Dziś, 17 maja Policja prowadzi ogólnopolskie działania kontrolno-prewencyjne pn. „PRĘDKOŚĆ”, których celem jest egzekwowanie od kierujących pojazdami przestrzegania ograniczeń prędkości. Niedostosowanie prędkości do warunków ruchu  jest główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym spowodowanych przez kierujących pojazdami. Policjanci będą dokonywać pomiarów prędkości zarówno statycznie, jak i dynamicznie ze szczególnym uwzględnieniem miejsc, gdzie najczęściej dochodzi do wypadków drogowych, których przyczyną jest nadmierna prędkość.

Apelujemy o jazdę zgodnie z przepisami!!!

asp. Justyna Siwarska

Powrót na górę strony