Aktualności

Wspólnymi siłami w słusznej sprawie- w trosce o osoby w kryzysie bezdomności

Data publikacji 17.05.2024

Mają na uwadze udzielenie pomocy i niezbędnych wskazówek na temat schronisk, noclegowni oraz organizacji i stowarzyszeń, gdzie można otrzymać schronienie, stargardzcy policjanci systematycznie angażują się w działania prewencyjne wobec osób bezdomnych.

Realizując ustawowe zadania, zgodnie z hasłem ,,Pomagamy i chronimy’’ Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie każdego dnia patrolują ulice miasta, zwracając szczególną uwagę na parki, skwery oraz ogródki działkowe w obawie, czy nie znajduje się tam osoba potrzebująca pomocy. W zainteresowaniu mundurowych są też pustostany, klatki schodowe, strychy oraz miejsca wskazane przez zgłaszających. Dzielnicowi wspólnie z pracownikami miejskiego ośrodka pomocy społecznej monitorują sytuację osób w kryzysie bezdomności, starszych i nietrzeźwych, które przebywają na dworze, oferując pomoc każdemu, kto jej potrzebuje. Odnajdując takie osoby proponują pomoc w dotarciu do ośrodków zapewniających bezpieczne schronienie, bezpłatny nocleg, ciepły posiłek.

Apelujemy do wszystkich mieszkańców powiatu - nie bądźmy obojętni i informujmy na numer alarmowy 112 bądź też za pomocą Krajowa Mapa Zagrożeń Bezpieczeństwa o każdej zauważonej osobie leżącej lub siedzącej na ziemi, ławce, przystanku, w altanie ogrodowej. KMZB to aplikacja, dzięki której poinformujesz policjantów o różnego rodzaju zagrożeniach. Umożliwia wybranie jednej spośród 24 sklasyfikowanych kategorii zagrożeń oraz precyzyjne umieszczenie jej na mapie. Jedną z nich jest „osoba bezdomna wymagająca pomocy”.Policjanci zweryfikują każdą uzyskaną informację. Kto wie, być może tak prostym sposobem, uda Ci się uratować czyjeś życie.

asp. Justyna Siwarska

Powrót na górę strony