Aktualności

Nigdy nie jest za późno, aby nauczyć się czegoś nowego- policjanci edukują seniorów w trosce o ich bezpieczeństwo

Data publikacji 16.05.2024

Jedną z najbardziej bezbronnych grup społecznych, często padających ofiarą przestępców są seniorzy. Mając na uwadze ich dobro, spokój, a przede wszystkim bezpieczeństwo stargardzcy policjanci prowadzą cykl spotkań z mieszkańcami powiatu, na których przestrzegają ich przed czyhającymi na nich zagrożeniami. W spotkaniu uczestniczył Wicestarosta Pan Łukasz Wilkosz.

Każdego dnia osoby starsze mogą paść ofiarą wielu różnych przestępstw i wykroczeń związanych z kradzieżami, rozbojami czy powszechnie znanymi oszustwami. Dlatego aby przeciwdziałać takim zjawiskom i nie dopuścić do stworzenia sytuacji w jakikolwiek sposób zagrażającej zdrowiu, a nawet życiu policjanci stargardzkiej komendy po raz kolejny przeprowadzili z seniorami zajęcia profilaktyczne.

Podczas spotkania rozmawialiśmy o zagrożeniach, jakie napotkać mogą osoby starsze w dzisiejszym świecie. Oprócz rozmów o bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego, aktualnych przepisach dotyczących między innymi obowiązku i sposobu noszenia elementów odblaskowych nie zabrakło tematów związanych z oszustwami osób starszych metodami „na wnuczka, policjanta, szklankę wody czy „blika”. Uświadamialiśmy wszystkich będących na spotkaniu o sposobach działania oszustów, a także prawidłowego reagowania na tego typu przypadki.

Seniorzy chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami życiowymi, pozwalającymi na wyciągnięcie konstruktywnych wniosków na przyszłość. Spotkanie to przebiegło w miłej atmosferze oraz pozostawiło w świadomości osób starszych wiedzę dotyczącą podstawowych zasad bezpieczeństwa. 

asp. Justyna Siwarska

Powrót na górę strony