Aktualności

Wspólne działania Policji i Straży Rybackiej nad akwenami wodnymi

Data publikacji 15.05.2024

Policja w ramach współpracy ze Strażą Rybacką, jak co roku prowadzi działania, których głównym celem jest przede wszystkim ograniczenie nielegalnego połowu ryb oraz prowadzenie profilaktyki w tym zakresie z wędkarzami. Mundurowi m.in. legitymują wędkarzy i sprawdzają dokumenty wymagane do połowu. Wspólne służby pełnione są cyklicznie i nadal będą kontynuowane.

Wspólne służby funkcjonariuszy, to jeden ze stałych punktów działań prewencyjnych. Patrole składające się z policjantów oraz Społecznej Straży Rybackiej kontrolują między akweny wodne na terenie powiatu. Policjanci z Posterunku Policji w Dolicach wraz ze strażnikami kontrolowali wędkarzy pod kątem posiadanych uprawnień do prowadzenia amatorskiego połowu ryb, sprawdzali złowione ryby pod kątem legalności oraz wymaganych wymiarów ochronnych. Głównym założeniem wspólnych działań jest także prowadzenie profilaktyki w tym zakresie z wędkarzami. Policjanci sprawdzali, czy osoby przebywające nad wodą nie popełniają innych wykroczeń, w szczególności czy nie zaśmiecają terenu.

Przypominamy i apelujemy, aby pamiętać, że osoby łowiące ryby powinny posiadać przede wszystkim kartę wędkarską oraz zezwolenie od Polskiego Związku Wędkarskiego. Ponadto należy pamiętać o obowiązku przestrzegania przepisów Ustawy w zakresie: wymiaru ochronnego ryb i ich okresu ochronnego. Należy zatem czytać tablice informujące o zakazach połowu i stosować się do przepisów, aby nie narazić się na konsekwencje prawne.

asp. Justyna Siwarska

Powrót na górę strony