Aktualności

Podsumowanie świątecznego weekendu

Data publikacji 02.04.2024

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie zarówno przed, w trakcie jak i bezpośrednio po minionych świętach prowadzili działania ukierunkowane na poprawę stanu bezpieczeństwa na terenie całego stargardzkiego powiatu. Pracowali zarówno podczas interwencji domowych jak i na drogach naszego powiatu. Wszystko po to, aby zapewnić bezpieczeństwo mieszkańcom.

Działania prowadzone przez stargardzkich policjantów ukierunkowane były między innymi na poprawę bezpieczeństwa na drodze oraz na ograniczenie ilości dokonywanych przestępstw i wykroczeń, w tym tych najbardziej uciążliwych dla mieszkańców, a wśród nich zakłóceń spokoju, ciszy nocnej jak również dewastacji mienia. Mundurowi kontrolowali stargardzkie osiedla, parkingi oraz okolice szkół i boisk, gdzie nieodpowiedzialne zachowania mogły naruszyć ład i porządek publiczny między innymi podczas tegorocznego „dyngusa”.

Na terenie powiatu stargardzkiego w czasie długiego weekendu policjanci nie odnotowali poważniejszych zdarzeń, a na drogach podczas licznych kontroli zatrzymali trzech nietrzeźwych kierujących oraz kierującego, który pomimo wydanego zakazu ,,wsiadł’’ za kierownicę. Policjanci zatrzymali 6 osób ukrywających się przed wymiarem sprawiedliwości oraz jedną osobę, która posiadała przy sobie środki odurzające. Przedstawione zdarzenia to tylko część efektów pracy stargardzkich policjantów, którzy intensywnie w czasie świąt czuwali nad bezpieczeństwem mieszkańców powiatu stargardzkiego.

Analiza zdarzeń okresu świątecznego lat poprzednich kwalifikuje minione święta do bezpiecznych i spokojnych, a wszystko to między innymi za sprawą wytężonej i wzmożonej pracy stargardzkich policjantów

asp. Justyna Siwarska

Powrót na górę strony