Aktualności

Policjanci dbają o bezpieczeństwo podczas zakupów w okresie przedświątecznym

Data publikacji 29.03.2024

Okres przedświąteczny to dla wielu z nas czas zakupów. Tam, gdzie przed świętami licznie zaglądają mieszkańcy naszego regionu, o ich bezpieczeństwo dbają stargardzcy policjanci. Więcej funkcjonariuszy pełni w tym okresie służbę- dba o porządek w okolicach galerii handlowych, sklepów, komunikacji miejskiej, aby zapobiegać m.in. kradzieżom.

Nad bezpieczeństwem mieszkańców naszego powiatu czuwają zarówno policjanci umundurowani, jak również ubrani po cywilnemu. Funkcjonariusze patrolują galerie handlowe, targowiska oraz główne ciągi komunikacyjne. Legitymują oraz interweniują reagując na każde wykroczenie i przestępstwo. W okresie poprzedzającym święta, a także w dni świąteczne na dworcach trwa wzmożony ruch pasażerski, gdyż wielu z nas wyrusza w podróż w odwiedziny do swoich bliskich. Dlatego też, aby zapewnić właściwy poziom bezpieczeństwa zwiększona została liczba policjantów skierowanych do służby, głównie w formie patroli pieszych w rejon galerii, dworców kolejowych, autobusowych. Pamiętajmy by wyjeżdżając dobrze zabezpieczyć swoje mieszkanie i dom oraz przygotować się do podróży. Z całą pewnością część z nas planuje wyjazd do rodziny albo bliskich. Istnieje niebezpieczeństwo, że przestępcy w tym czasie mogą zainteresować się naszymi mieszkaniami. W tym okresie policjanci pełnią wzmożoną służbę patrolowo- interwencyjną m.in. po to, aby zapobiec takim zdarzeniom.

W gorączce przedświątecznych zakupów przede wszystkim należy zachować zdrowy rozsądek oraz ostrożność. Pamiętajmy, że bezpieczeństwo w dużej mierze zależy od nas samych. Wspólnie zadbajmy o to, aby nadchodzące święta były bezpieczne.

asp. Justyna Siwarska

Powrót na górę strony