Aktualności

Kontrolę drogową zakończył w zakładzie karnym. Był poszukiwany listem gończym i do tego zlekceważył sądowy zakaz prowadzenia pojazdów

Data publikacji 27.03.2024

Stargardzcy policjanci zatrzymali do kontroli drogowej samochód marki Nissan. Ta kontrola okazała się niezwykle pechowa dla 37-latka. Okazało się bowiem, że mężczyzna figuruje, jako osoba poszukiwana na podstawie listu gończego wydanego przez sąd i posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Został zatrzymany i trafił do zakładu karnego. Za naruszenie zakazu prowadzenia grozi mu kara do 5 lat pozbawienia wolności.

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego podczas patrolu rejonu służbowego zatrzymali do kontroli drogowej kierującego samochodem marki Nissan. Za kierownicą siedział 37- letni mieszkaniec Stargardu. Podczas sprawdzania danych mężczyzny w policyjnych systemach okazało się, że w ogóle nie powinien kierować, gdyż posiadał on aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych do 2026 roku wydany przez sąd. Dalsze sprawdzenie personaliów stargardzianin wykazało, że jest on również poszukiwany na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Pyrzycach za przestępstwo, którego się dopuścił.

Mężczyzna został zatrzymany i przewieziony do zakładu karnego, gdzie odbędzie zasądzoną przez sąd karę. Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu grozi mu do 5 lat pozbawienia wolności.

asp. Justyna Siwarska

Powrót na górę strony