Aktualności

Zwolnij i dojedź bezpiecznie do celu- działania policjantów drogówki

Data publikacji 26.03.2024

Policyjne kontrole prędkości prowadzone przez stargardzkich policjantów mają zwrócić uwagę na kierowców, którzy jeżdżą zdecydowanie za szybko. Nadmierna prędkość i brak wyobraźni za kierownicą to przyczyny wielu wypadków. Rozwaga, umiejętność przewidywania zagrożeń, szacunek dla innych kierowców- to hasła, które powinny towarzyszyć kierującym podczas każdej podróży.

Kierujący pojazdami powinni pamiętać, że wraz ze wzrostem prędkości panowanie nad pojazdem staje się trudniejsze. Wydłuża się droga hamowania, a jednocześnie skraca czas niezbędny na odpowiednią reakcję w sytuacji zagrożenia. Przez nieodpowiedzialnych kierowców wiele osób ginie lub zostają ciężko ranni. Dlatego stargardzcy policjanci chcąc ograniczyć liczbę wypadków, do których dochodzi na drogach, a także zwiększyć bezpieczeństwo na terenie powiatu przeprowadzili działania szczególnie pod kątem przekraczania dozwolonej prędkości. Działania te miały na celu uświadomienie uczestnikom ruchu jakie konsekwencje niesie za sobą ignorowanie przepisów ruchu drogowego, jak również dyscyplinowania osób poruszających się z większą niż dozwolona znakami prędkość. Policjanci apelowali do kierujących o poruszanie się po drogach z prędkością bezpieczną- taką, która w każdym przypadku, każdej dynamicznej sytuacji jaka może nas spotkać podczas jazdy da możliwość w pełni zapanowania nad pojazdem, by nie dochodziło na naszych drogach do tragicznych w skutkach zdarzeń. Podczas działań na terenie powiatu stargardzkiego funkcjonariusze ujawniali kilkadziesiąt wykroczeń polegających na przekraczaniu dozwolonej prędkości.

 

 

Ostrzegamy przed zbytnim pośpiechem „za kółkiem”. W niektórych przypadkach, wystarczy chwila nieuwagi i dochodzi do kolizji lub wypadków drogowych. Należy respektować obowiązujące przepisy, oraz dostosowywać prędkość jazdy do warunków panujących na drodze oraz do natężenia ruchu.

asp. Justyna Siwarska

Powrót na górę strony