Aktualności

Przestępczy duet zatrzymany przez stargardzkich kryminalnych

Data publikacji 18.03.2024

Stargardzcy kryminalni ustalili i zatrzymali kobietę i mężczyznę podejrzanych o dokonanie szeregu włamań do obiektów handlowych oraz piwnic na terenie miasta. Oboje przyznali się do zarzucanych im czynów i usłyszeli już zarzuty. Za kradzież z włamaniem grozi im kara do 10 lat pozbawienia wolności. Skradzione rzeczy zostały odzyskane przez policjantów.

Wnikliwa i szczegółowa analiza zebranych materiałów oraz zaangażowanie i dociekliwość funkcjonariuszy z pionu kryminalnego stargardzkiej komendy pozwoliła zatrzymać dwoje mieszkańców Stargardu, którzy dopuścili się włamań do obiektów handlowych na terenie miasta. Okazali się nimi 48- letni mężczyzna oraz 42- letnie kobieta. Sprawcy byli dobrze znani stargardzkim funkcjonariuszom. Ponadto w toku wykonywanych czynności policjanci ustalili, że stargardzianin ma na swoim koncie również kradzieże z włamaniem do piwnic. Przestępczy duet został zatrzymany i doprowadzony do jednostki Policji celem przeprowadzenia dalszych czynności. Oboje przyznali się do zarzucanych im czynów. Policjanci odzyskali skradzione przedmioty.

Za swoje czyny sprawcy usłyszeli już zarzuty. Wkrótce będą odpowiadać będą przed sądem. Grozi im kara nawet do 10 lat pozbawienia wolności. To kolejny przykład sprawy skutecznej walki mundurowych z przestępczością przeciwko mieniu.

asp. Justyna Siwarska

Powrót na górę strony