Aktualności

Blokował linię alarmową. Teraz będzie tłumaczył się przed sądem

Data publikacji 15.03.2024

47- letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego zgotował sobie kłopoty z prawem. Mężczyzna dzwonił na numer alarmowy i bez powodu blokował linię. Jednego dnia potrafił zadzwonić kilkadziesiąt razy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie tłumaczył się przed sądem.

O tym, że numery alarmowe nie służą do zabawy wiedzą nawet najmłodsze osoby. Telefony te służą przede wszystkim do pilnego wzywania pomocy i powinno się je wykorzystywać tylko w nagłych przypadkach. Ich celowe blokowanie może utrudnić ratunek dla potrzebujący. Zlekceważył to 47- letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego, który będąc w stanie upojenia alkoholowego blokował linię alarmową. Mężczyzna nie potrzebował pomocy, nie znajdował się w sytuacji zagrażającej jego życiu. W ciągu jednego dnia zadzwonił kilkadziesiąt razy. Za blokowanie numeru alarmowego grozi kara aresztu, ograniczenia wolności albo grzywny do 1,5 tys. złotych. W tym przypadku policjanci z Posterunku Policji w Chociwlu wobec mieszkańca powiatu stargardzkiego skierowali wniosek o ukaranie do sądu.

Pamiętajmy! Każde wybranie numeru alarmowego bez potrzeby blokuje linię osobie, która może potrzebować pomocy, często ratującej ludzkie życie. Często jest też tak, że zgłaszane są sytuacje nieznajdujące potwierdzenia w rzeczywistości. Wynikają one z braku wyobraźni, a także braku zrozumienia dla tych ludzi, którzy tej pomocy naprawdę potrzebują i dla których faktycznie przeznaczone są numery alarmowe.

asp. Justyna Siwarska

Powrót na górę strony