Aktualności

Piłeś - Nie jedź! Kolejna nietrzeźwa kierująca wyeliminowany z ruchu dzięki czujności policjantów

Data publikacji 20.11.2023

Kierująca Mitsubishi stylem jazdy wzbudziła podejrzenie policjantów. I tym razem funkcjonariusze nie mylili się. 45- latka miała ponad promil alkoholu w organizmie, mimo to wsiadła za kierownicę samochodu stwarzając zagrożenie dla innych uczestników ruchu drogowego. Mieszkanka Stargardu straciła prawo jazdy i będzie odpowiadać przed sądem za przestępstwo, którego się dopuściła.

Mimo wielu policyjnych apeli, ostrzeżeń oraz poważnych konsekwencji karnych, na drogach wciąż zatrzymywani są nietrzeźwi kierowcy. Takie zachowanie jest nieodpowiedzialne i może mieć poważne konsekwencje. Przykładem takiego zachowania jest 45- letnia kierująca, która została zatrzymana do kontroli drogowej przez stargardzkich policjantów. Kobieta pomimo wcześniej wypitego alkoholu ruszyła w drogę i zdecydowała się kierować samochodem osobowym marki Mitsubishi. Podczas rozmowy policjanci wyczuli od niej wyraźny zapach alkoholu. Przeprowadzone badanie wykazało ponad promil alkoholu w organizmie. Policjanci zatrzymali stargardziance prawo jazdy. Teraz za swoje nieodpowiedzialne zachowanie będzie odpowiadać przed sądem.

Policjanci nieustannie apelują! Kierowanie pojazdem po alkoholu jest niebezpieczne i powoduje realne zagrożenie dla uczestników ruchu drogowego. Będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione. To wszystko powoduje, że nie możemy wsiadać za kierownicę. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni, ale również ich pasażerowie oraz inni uczestnicy ruchu drogowego. Dlatego najlepszym i jedynym rozwiązaniem jest trzymać się zasady: piłeś- nie jedź!

asp. Justyna Siwarska

Powrót na górę strony