Aktualności

Czujni nawet po służbie- wracając do domu zatrzymali sprawcę włamania na gorącym uczynku

Data publikacji 13.11.2023

Natychmiastowa reakcja funkcjonariuszy wracających po służbie do domu, którzy bez wahania zainterweniowali doprowadziła do zatrzymania sprawcy włamania na gorącym uczynku. Mężczyzna był też poszukiwany przez funkcjonariuszy do prowadzonej przez nich sprawy kradzieży roweru z terenu prywatnej posesji. Teraz mieszkaniec powiatu stargardzkiego za swoje czyny odpowie przed sądem.

Jesteśmy po to, by pomagać obywatelom, a policyjne motto ,,Pomagamy i chronimy’’ towarzyszy nam 24 godziny na dobę. Udowodnili to dwaj funkcjonariusze z Posterunku Policji w Chociwlu. Mł. asp. Przemysław Kwaśniewski oraz st. post. Mateusz Kowalski, którzy wracając po zakończonej służbie do domu zatrzymali sprawcę włamania na gorącym uczynku. Policjanci uzyskali informację, że w budynku mieszkalnym znajdującym się w miejscowości Chociwel są powybijane szyby i prawdopodobnie mogło dojść do włamania. Policjanci natychmiast udali się pod wskazany adres. Wchodząc na teren posesji usłyszeli głośne trzaskanie dochodzące z mieszkania, a także wybite szyby. Mundurowi byli pewni, że w środku jest złodziej i nie pomylili się. Mężczyzna był znany policjantom w wcześniejszych interwencji. Był przez funkcjonariuszy poszukiwany do prowadzonej przez nich sprawy kradzieży roweru z terenu prywatnej posesji. O całym zdarzeniu poinformowany został dyżurny jednostki, który na miejsce wysłał umundurowany patrol. Mieszkaniec powiatu stargardzkiego został zatrzymany celem przeprowadzenia dalszych czynności. Po raz kolejny dzięki dużemu zaangażowaniu policjantów będących po służbie sprawca nie uniknie odpowiedzialności karnej.

Gratulujemy wzorowej postawy funkcjonariuszy, którzy pokazali, ze policjantem nie jest się jedynie na służbie. Jest to nie pierwszy raz, gdy nasi koledzy z poświęceniem wypełniają rotę policyjnego ślubowania.

asp. Justyna Siwarska

Powrót na górę strony