Aktualności

Był poszukiwany listem gończym i miał przy sobie narkotyki

Data publikacji 03.11.2023

Dobre rozpoznanie i policyjna czujność przynosi pozytywne efekty. Właśnie dzięki tym staraniom policjanci Zespołu Poszukiwań i Identyfikacji Osób stargardzkiej komendy zatrzymali mieszkańca Stargardu, który poszukiwany był listem gończym wydanymi przez sąd. Dodatkowo policjanci w trakcie zatrzymania ujawnili przy nim środki odurzające. Zatrzymany trafił do zakładu karnego, gdzie ,,odsiedzi’’ wyrok za przestępstwo, którego się dopuścił. Odpowie również za posiadanie narkotyków.

Do stargardzkich policjantów każdego dnia wpływają kolejne nakazy doprowadzenia i listy gończe, na podstawie których policjanci wszczynają poszukiwania. Celem funkcjonariuszy jest ustalenie miejsca pobytu tych osób i ich zatrzymanie. Powód ukrywania się przed wymieram sprawiedliwości może być tylko jeden, chęć uniknięcia kary i pozostania, jak najdłużej na wolności. Nie udało się to jednak 23- latkowi, który został zatrzymany przez stargardzkich kryminalnych. Szereg czynności operacyjnych pozwoliło funkcjonariuszom ustalić aktualne miejsce pobyt poszukiwanego stargardzianina. Mężczyzna od kilku miesięcy ukrywał się przed wymiarem sprawiedliwości. Poszukiwany był na podstawie listu gończego wydanego przez Sąd Rejonowy w Stargardzie. To jednak nie koniec problemów 23- latka. Podczas zatrzymania mundurowi ujawnili przy nim środki odurzające w postaci marihuany.

23- letni mieszkaniec Stargardu został zatrzymany i doprowadzony do zakładu karnego, gdzie odsiedzi zasądzoną przez sąd karę. Odpowie również za posiadanie środków odurzających, za które grozi kara do 3 lat pozbawienia wolności.

asp. Justyna Siwarska

Powrót na górę strony