Aktualności

Policyjny ,,Walter’’ doprowadził do skradzionego mienia

Data publikacji 25.08.2023

Walter to owczarek belgijski, który służy w stargardzkiej policji od 2 lat. Wraz ze swoim przewodnikiem tworzą zgrany duet, który jest zawsze gotowy by pomagać innym. Kiedy przyjechał na miejsce przestępstwa wraz ze swoim przewodnikiem od razu podjął trop i po kilkuset metrach doprowadził policjantów do skradzionego i ukrytego mienia.

Przewodnicy psów służbowych, to zdecydowanie policjanci służący z ogromnym zainteresowaniem i wkładający w swoją pracę wiele zaangażowania. Ze swoim czworonożnym kompanem nawiązują nierozrywalną więź, która owocuje skuteczną współpracą. I tak było w przypadku interwencji, do której doszło na terenie Stargardu. Oficer dyżurny stargardzkiej komendy otrzymał zgłoszenie dotyczące kradzieży z włamaniem do budynku mieszkalnego, z której zostało skradzione mienie w postaci elektronarzędzi. Na miejsce wezwano m.in. policjanta z Zespołu Przewodników Psów Służbowych ze stargardzkiej komendy, który przyjechał wraz z Walterem, czyli czworonożnym funkcjonariuszem. Po szybkim rozpoznaniu miejsca przestępstwa pies od razu podjął trop. Nie odrywając nosa od ziemi poprowadził policjantów kilkaset metrów do miejsca, gdzie jak się okazało sprawca ukrył skradzione mienie.

Na miejscu funkcjonariusze odnaleźli skradzione elektronarzędzia, których szacowana wartość wyceniona została na kilka tysięcy złotych. Towar został zwrócony właścicielowi, a policjanci zajmują się ustaleniem sprawcy kradzieży.

asp. Justyna Siwarska

Powrót na górę strony