Aktualności

Policjanci zachęcali, podpowiadali i promowali swój zawód na targach edukacyjnych

Data publikacji 16.03.2023

Policjanci ze stargardzkiej komendy na odbywających się Targach Edukacyjnych zachęcali młodzież ze szkół średnich do wstąpienia w szeregi Policji. Stoisko informacyjne cieszyło się dużym zainteresowaniem szczególnie wśród młodych osób. Mundurowi opowiadali, jakie warunki musi spełnić kandydat na policjanta oraz jak wyglądają poszczególne etapy rekrutacji.

Wczoraj na sali sportowej Zespołu Szkół nr 2 w Stargardzie odbyły się targi edukacyjne ,,EDY DAY 2023''. Podczas odbywających się targów nie zabrakło również funkcjonariuszy ze stargardzkiej komendy, którzy przygotowali stoisko informacyjne w ramach, którego promowali zawód policjanta. Każdemu zainteresowanemu policjanci dokładnie wytłumaczyli, jak wyglądają poszczególne etapy postępowania kwalifikacyjnego, jakie dokumenty należy złożyć oraz gdzie szukać informacji dotyczących procedury rekrutacyjnej. Funkcjonariusze wręczali specjalnie przygotowaną przez nich ulotkę informacyjna, jak zostać policjantem. Były w niej podane wszystkie niezbędne informacje o warunkach, wymaganiach oraz etapach postępowania kwalifikacyjnego. Zainteresowanie ze strony młodych ludzi było ogromne. Policjanci opowiadali o specyfice pracy na różnych stanowiskach i pionach policyjnych, a także odpowiadali na wiele pytań m.in. dotyczących zarobków i warunków naszej pracy.

Stoisko policyjne wzbudziło zainteresowanie nie tylko przyszłych absolwentów, ale także nauczycieli i rodziców, którzy szukali informacji z myślą o przyszłości swoich podopiecznych i dzieci. Policjanci oprócz promowania swojego zawodu i zachęcania do wstąpienia w szeregi policji udzielali bardzo wielu porad i wskazówek dotyczących szeroko pojętego bezpieczeństwa.

mł. asp. Justyna Siwarska

Powrót na górę strony