Aktualności

Wpadł z narkotykami podczas kontroli drogowej

Data publikacji 15.03.2023

Funkcjonariusze z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie zatrzymali kolejnego mężczyznę, który wbrew przepisom Ustawy posiadał środki odurzające w postaci amfetaminy. Policjanci zabezpieczyli zabronioną substancję, a mężczyznę zatrzymali w policyjnym areszcie.

Policjanci ze stargardzkiej drogówki na ulicy Szczecińskiej zatrzymali do kontroli drogowej pojazd marki VW Passat na stargardzkich numerach rejestracyjnych. Już w pierwszej chwili podjętej interwencji mundurowi dostrzegli, że będący w pojeździe 41-letni kierowca nerwowo się zachowuje. Ponadto okazało się, że był on wcześniej notowany w policyjnych systemach za posiadanie narkotyków. Dlatego policjanci dokładnie sprawdzili pojazd i jego kierowcę.

Kiedy policjanci dokonali szczegółowej kontroli, okazało się, że stargardzianin posiadał przy sobie środki odurzające. Przeprowadzone wstępne badania substancji potwierdziło, że jest to amfetamina. Narkotyki zostały zabezpieczone, a mężczyzna został zatrzymany w policyjnym areszcie.

Śledczy z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie po zapoznaniu się z materiałem dowodowym przedstawili mężczyźnie zarzut z Ustawy o przeciwdziałaniu narkomanii. Za taki czyn grozi kara nawet do 3 lat pozbawienia wolności.

mł.asp. Justyna Siwarska

Powrót na górę strony