Aktualności

,,Serce dla Kornelki’’ - policjanci zaangażowali się w pomoc dla 8-letniej stargardzianki

Data publikacji 23.02.2023

Policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie przy wsparciu Związków Zawodowych Policjantów po raz kolejny zaangażowali się w akcję charytatywną, aby pomóc 8- letniej Kornelii. Organizują zbiórkę nakrętek, które trafią do recyklingu, a zebrane w ten sposób pieniądze pomogą jej w walce z chorobą.

Stargardzcy policjanci nie tylko zapewniają bezpieczeństwo mieszkańcom, ale również systematycznie włączają się w akcje charytatywne organizowane dla osób chorych i potrzebujących. Jako policjanci staramy się pomagać, jak tylko możemy. Tym razem nakrętki zbierane są dla 8- letniej Kornelii ze Stargardu, która urodziła się w 25 tygodniu ciąży. Przeszła kilkanaście operacji. Będąc skrajnym wcześniakiem boryka się z wieloma problemami: mózgowe porażenie dziecięce, obustronna ślepota, padaczka, wodogłowie pokrwotoczne- zastawki komorowo otrzewnowej, torbielowate odsznurowanie IV komory mózgu, zaburzenia karmienia. Mamy nadzieję, że dzięki inicjatywie policjantów walka z chorobą będzie łatwiejsza i pomoże zatrzymać jej skutki. Mundurowi na wczorajszym spotkaniu przekazali dziewczynce upominki.

Pomimo przeciwności losu Kornelka jest bardzo pogodna. Jest dzieckiem leżącym. Aby rozwijać się i lepiej funkcjonować wymaga codziennej rehabilitacji i opieki wielospecjalistycznej.

Zapraszamy wszystkich, którzy chcą również nieść pomoc. Serce dostępne dla wszystkich, ustawione jest przed wejściem do stargardzkiej komendy. Policjanci zachęcają wszystkich do tego, aby nie wyrzucać plastikowych nakrętek do kosza, ale je zbierać, aby potem przekazać w wyznaczonym miejscu. Pamiętajmy, że ten niewielki przedmiot, konsekwentnie zbierany może wiele zdziałać. Dla jednych nakrętka jest zbędą i ląduje w koszu, dla innych staje się pomocna w drodze do lepszego życia.

Nie bądźmy obojętni. W myśl powiedzenia - "Razem możemy więcej"

mł. asp. Justyna Siwarska

Powrót na górę strony