Aktualności

Mimo cofniętych uprawnień wsiadł za kierownicę i wpadł na policyjny wideorejestrator

Data publikacji 15.02.2023

Grupa Speed powstała w policji, aby eliminować te najbardziej niebezpieczne zachowania na drodze. Chodzi tutaj głównie o przekraczanie dozwolonej prędkości, która jest przyczyną wielu zdarzeń drogowych. Tym razem mężczyzna nie tylko jechał za szybko.

Policjanci stargardzkiej drogówki na DK 10 zatrzymali do kontroli Toyotę, którego kierujący na ograniczeniu do 70 km/h miał na liczniku znacznie więcej. Za kierownicą siedział 52- letni mieszkaniec powiatu stargardzkiego. Za popełnione wykroczenie został ukarany mandatem karnym w kwocie 800 złotych, a na jego kontro trafiło 9 punktów karnych, jednak to nie koniec jego problemów. Funkcjonariusze ustalili, że kierowca ten wcale nie powinien wsiadać za kierownicę. Decyzją starosty zostały mu cofnięte uprawnienia do kierowania, dlatego teraz odpowie za przestępstwo, za które może mu grozić kara nawet do 2 lat więzienia.

Przypomnijmy!

Kto na drodze publicznej, w strefie zamieszkania lub w strefie ruchu, prowadzi pojazd mechaniczny, nie stosując się do decyzji właściwego organu o cofnięciu uprawnienia do kierowania pojazdami, podlega grzywnie, karze ograniczenia wolności, albo pozbawienia wolności do lat 2.

mł. asp. Justyna Siwarska

Powrót na górę strony