Aktualności

Policyjne działania ,,Prędkość’’ na terenie powiatu stargardzkiego

Data publikacji 01.02.2023

Prędkość jest nadal głównym czynnikiem mającym wpływ na bezpieczeństwo na drogach. Każdego dnia policjanci stargardzkiej drogówki, w tym grupy SPEED „walczą” na drodze z niebezpiecznymi zachowaniami kierowców rażąco naruszających przepisy ruchu drogowego, których nie opuszcza brawura i brak wyobraźni na drodze.

Głównym celem działań pod kryptonimem „Prędkość” było zapobieganie ewentualnym wypadkom drogowym poprzez egzekwowanie od kierujących przestrzegania ograniczeń prędkości i innych przepisów ruchu drogowego. Akcja ta miała także za zadanie wyrobienie wśród ujawnionych sprawców wykroczeń przeświadczenia, że jazda z nadmierną prędkością jest niebezpieczna nie tylko dla nich samych, ale również dla innych uczestników ruchu.

Podczas działań funkcjonariusze stargardzkiej drogówki ujawnili łącznie kilkadziesiąt wykroczeń, z czego 27 dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, a także poza nim. Ponadto wylegitymowali kilkadziesiąt osób, ujawniając 2 osoby, które kierowały pomimo zakazu prowadzenia pojazdów.

Stargardzcy policjanci apelują o zachowanie ostrożności na drodze. Kierowcy "noga z gazu", dostosujmy prędkość do warunków panujących na jezdni oraz zachowujmy bezpieczne odległości między pojazdami.

mł. asp. Justyna Siwarska

Powrót na górę strony