Aktualności

Kierował samochodem bez uprawnień i mając blisko 1.5 promila alkoholu w organizmie- dalszą jazdę udaremnili mu policjanci

Data publikacji 30.01.2023

Blisko 1,5 promila alkoholu w organizmie miał kierowca Audi, którego do kontroli drogowej zatrzymali stargardzcy policjanci ruchu drogowego. Teraz 50- letni mieszkaniec Stargardu odpowie przed sądem. Za jazdę w stanie nietrzeźwości grozi mu kara do 2 lat pozbawienia wolności. Ponadto zatrzymany w ogóle nie powinien kierować, ponieważ nie miał do tego wymaganych uprawnień.

Policjanci na ulicy Szczecińskiej w Morzyczynie zatrzymali do kontroli kierującego Audi, którego sposób jazdy budził zastrzeżenia funkcjonariuszy. Już podczas kilku pierwszych słów mundurowi wiedzieli, że ich przypuszczenia były słuszne. Badanie kierowcy na urządzeniu pomiarowym wykazało blisko 1.5 promila alkoholu w organizmie. W trakcie dalszego sprawdzania okazało się, że mieszkaniec Stargardu w ogóle nie powinien kierować, gdyż nie ma do tego wymaganych uprawnień. Kierowca nie potrafił wyjaśnić, dlaczego tak nieodpowiedzialnie się zachował. Został zatrzymany i przewieziony do jednostki policji celem przeprowadzenia dalszych czynności.

Za kierowanie w stanie nietrzeźwości 50- latkowi grozi kara do 2 lat pozbawienia wolności, zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych oraz kara grzywny. Mężczyzna odpowie również za popełnione wykroczenie, czyli jazdę samochodem bez uprawnień.

Apelujemy do wszystkich uczestników o rozwagę. Wsiadając za kierownicę bądźmy świadomymi użytkownikami dróg. Nietrzeźwy kierujący jest zagrożeniem dla siebie i innych uczestników ruchu drogowego. Zadbajmy o bezpieczeństwo swoje i innych.

mł asp. Justyna Siwarska

Powrót na górę strony