Aktualności

„Nigdy nie jest za późno, aby nauczyć się czegoś nowego”- profilaktyka z seniorami

Data publikacji 23.01.2023

Jedną z najbardziej bezbronnych grup społecznych, często padających ofiarą przestępców są seniorzy. Mając na uwadze ich dobro, spokój, a przede wszystkim bezpieczeństwo stargardzcy policjanci rozpoczęli cykl spotkań z mieszkańcami powiatu, na których przestrzegają ich przed czyhającymi na nich zagrożeniami.

Każdego dnia osoby starsze mogą paść ofiarą wielu różnych przestępstw i wykroczeń związanych z kradzieżami, rozbojami czy powszechnie znanymi oszustwami. Dlatego aby przeciwdziałać takim zjawiskom i nie dopuścić do stworzenia sytuacji w jakikolwiek sposób zagrażającej zdrowiu, a nawet życiu policjanci stargardzkiej komendy po raz kolejny przeprowadzili z seniorami zajęcia profilaktyczne.

Podczas spotkania rozmawialiśmy o zagrożeniach, jakie napotkać mogą osoby starsze w dzisiejszym świecie. Oprócz rozmów o bezpieczeństwie niechronionych uczestników ruchu drogowego, aktualnych przepisach dotyczących między innymi obowiązku i sposobu noszenia elementów odblaskowych nie zabrakło tematów związanych z oszustwami osób starszych metodami „na wnuczka, policjanta, szklankę wody czy „blika”. Uświadamialiśmy wszystkich będących na spotkaniu za pomocą wyświetlanych filmów o sposobach działania oszustów, a także prawidłowego reagowania na tego typu przypadki.

Na zakończenie spotkania, w którym aktywnie uczestniczyli seniorzy nie zabrakło całego mnóstwa pytań, na które kolejno odpowiadali zainteresowanym policjanci, a dla zapewnienia bezpieczeństwa przekazali materiały edukacyjne i elementy odblaskowe.

mł. asp. Justyna Siwarska

Powrót na górę strony