Aktualności

Nie zawiedli- „Byli i Oddali”

Data publikacji 20.01.2023

Wczoraj przed budynkiem Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie każda zainteresowana osoba mogła oddać krew. Jak zwykle dotychczasowi dawcy nie zawiedli organizatorów. Dodatkowo mile swoją obecnością zaskoczyli nowi zainteresowani, którzy po raz pierwszy zdecydowali się na tak ważny krok. Policjanci regularnie oddają krew, bo wiedzą, że ratuje ona życie.

Zainteresowanych osób jak zwykle nie brakowało. Licznie przybyli honorowi dawcy, których obecność stała się już oczywista. Ponadto zaparkowany przed stargardzką komendą ambulans, budził ogromne zainteresowanie przechodniów, którzy mogli go obejrzeć, a także dowiedzieć się więcej o tej idei. Taki widok zachęcił również osoby, które po raz pierwszy zdecydowały się oddać krew, poszerzając tym grono honorowych krwiodawców. Nie brakowało również współmałżonków, którzy wzajemnie namówili się do udziału w akcji i wspólnie oddali ten cenny dar życia, jakim z pewnością jest krew. Do mobilnego punktu zgłosiło się 22 osoby. Łącznie zebrano 6,3 litra krwi.

Akcje tego typu mają za zadanie nie tylko pozyskanie jak największej ilości krwi, która jest drogocennym lekiem i niczym nie można jej zastąpić, ale również propagowanie idei honorowego krwiodawstwa, zwiększenie świadomości społecznej i pozyskiwania nowych krwiodawców.

mł. asp. Justyna Siwarska

Powrót na górę strony