Aktualności

Policyjna para w czasie wolnym zatrzymała poszukiwanego

Data publikacji 20.01.2023

Dwoje funkcjonariuszy, którzy pełnią służbę w Komendzie Powiatowej Policji w Stargardzie, a prywatnie są parą, podczas swojego wolnego czasu zatrzymało poszukiwanego. Dzięki czujności mundurowych i podjętej przez nich interwencji 52- latek najbliższe miesiące spędzi w zakładzie karnym, gdzie odbędzie zasądzoną karę.

Policjanci stargardzkiej komendy będąc w czasie wolnym na jednej z ulic zauważyli, jak do sklepu wchodzi mężczyzna, który rysopisem odpowiadał osobie poszukiwanej. Policjanci przez chwilę obserwowali mężczyznę, a kiedy upewnili się, że jest on osobą poszukiwaną przez wymiar sprawiedliwości zatrzymali go i powiadomili dyżurnego jednostki. Na miejsce przyjechał policyjny patrol, któremu poszukiwany mężczyzna został przekazany. Sprawdzenie w policyjnych systemach potwierdziło, że 52- latek był poszukiwany przez Sąd Rejonowy w Stargardzie celem odbycia kary pozbawienia wolności. 

Dzięki wzorowej postawie naszych policjantów zatrzymany mężczyzna trafił do zakładu karnego. Takie zachowanie mundurowych pokazuje, że służbę w Policji pełni się 24 godziny na dobę.

mł. asp. Justyna Siwarska

Powrót na górę strony