Aktualności

Jechał na ,,zakazie’’ i był poszukiwany- wpadł bo przekroczył prędkość

Data publikacji 19.01.2023

Stargardzcy policjanci zatrzymali samochód osobowy marki Chevrolet, którego kierujący znacznie przekroczył prędkość. Jednak ta kontrola okazała się niezwykle pechowa dla 43-latka. Okazało się bowiem, że mężczyzna figuruje, jako osoba poszukiwana przez sąd i posiada aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. Mężczyzna trafił do policyjnego aresztu.

Funkcjonariusze patrolując drogę wojewódzką 142 zauważyli samochód osobowy marki Chevrolet, którego kierujący znacznie przekroczy prędkość. W czasie interwencji policjanci zwrócili uwagę na niespokojne zachowanie się kierującego. Po jego wylegitymowaniu okazało się, że posiada on aktywny zakaz prowadzenia wszelkich pojazdów mechanicznych. To nie jedyne jego zmartwienie. 43- latek figurował, jako osoba poszukiwana przez sąd. Mężczyzna został zatrzymany i doprowadzony do policyjnego aresztu. Za niestosowanie się do orzeczonego przez sąd zakazu grozi do 5 lat pozbawienia wolności.

Apelujemy o rozwagę na drodze i przypominamy, że nadmierna prędkość to wciąż jedna z głównych przyczyn zdarzeń drogowych. Kierowca przekraczający dozwoloną prędkość stwarza zagrożenie życia i zdrowia zarówno dla siebie, jak i innych uczestników ruchu drogowego.

mł. asp. Justyna Siwarska

Powrót na górę strony