Aktualności

Kobieta chciała wyskoczyć z okna. W ostatniej chwili uratowali ją policjanci

Data publikacji 29.11.2022

,,Pomagać i chronić’’ - tą dewizą kierują się policjanci codziennie wychodząc do służby. Czasem szybka reakcja i natychmiastowe działanie może uratować czyjeś życie. Udowodnili to dwaj policjanci z Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie mł. asp. Adam Rodzoch oraz st. post. Patryk Wiśniewski. Ich natychmiastowa reakcja pozwoliła uniknąć tragedii.

Oficer dyżurny otrzymał telefoniczne zgłoszenie, że na jednym ze stargardzkich osiedli kobieta chce targnąć się na swoje życie. Dyżurny natychmiast na miejsce wysłał policyjny patrol. Funkcjonariusze, którzy pojechali na interwencje po wejściu do mieszkania zastali roztrzęsioną kobietę, która krzyczała, że jej córka weszła na okno i chce wyskoczyć. Policjanci natychmiast pobiegli do sąsiedniego pokoju, gdzie zauważyli stojącą na parapecie po zewnętrznej stronie kobietę. Policjanci nie czekając ani minuty ruszyli w jej kierunku. W ostatniej chwili złapali kobietę za rękę i wciągnęli do środka. Dzięki szybkiej reakcji policjantów pomoc przyszła na czas. Cała i zdrowa została przekazana pod opiekę załodze pogotowia ratunkowego.

 

Pamiętaj, kryzysy samobójcze są przemijające, można zapobiec tragedii, wzywając pomoc. Jeśli widzisz, że ktoś z Twojego otoczenia jest przygnębiony, to zapytaj, jak możesz mu pomóc, udziel praktycznej pomocy, uczul bliskich na problem, okaż troskę i zainteresowanie. Najlepiej nawiązać kontakt ze specjalistami

116 123 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dorosłych, czynny 7 dni w tygodniu od 14:00 do 22:00

116 111 - Bezpłatny kryzysowy telefon zaufania dla dzieci i młodzieży, czynny 7 dni w tygodniu, 24 godziny na dobę.

800 121 212 - Dziecięcy Telefon Zaufania Rzecznika Praw Dziecka, czynny 7 dni w tygodniu 24 godziny na dobę

Jeśli dzieje się coś złego i wiesz, że życie i zdrowie innej osoby jest zagrożone, zadzwoń pod numer alarmowy 112 i postaraj się przekazać służbom lokalizację, w której znajduje się ktoś potrzebujący pomocy. Pamiętaj, w takich sytuacjach ogromne znaczenie ma czas.

mł. asp. Justyna Siwarska

Powrót na górę strony