Aktualności

,,Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego’’- podsumowanie działań na terenie powiatu stargardzkiego

Data publikacji 29.09.2022

Wczoraj policjanci ruchu drogowego w całym kraju, w tym także w powiecie stargardzkim przeprowadzili ogólnopolskie działania pn. „Niechronieni uczestnicy ruchu drogowego". Celem takiej akcji jest zmniejszenie liczby wypadków drogowych, w których uczestniczą piesi oraz rowerzyści.

Nie każdy zdaje sobie sprawę, że każdego dnia jest uczestnikiem ruchu drogowego- wychodząc do pracy, sklepu, czy na spacer, jadąc na przejażdżkę rowerową. Pieszych i rowerzystów nazywa się niechronionymi uczestnikami ruchu drogowego, bo w przeciwieństwie do użytkowników aut, nie chroni ich nic- nie mają pasów bezpieczeństwa, nie mają poduszek powietrznych, czy stref zgniotu. Dlatego zdarzenia z udziałem tej grupy są często tragiczne w skutkach. Bezpieczeństwo pieszych to jedno z priorytetowych zadań policjantów drogówki.

Tylko podczas wczorajszych działań funkcjonariusze ujawnili 66 wykroczeń. 41 z nich popełnionych zostało przez kierujących pojazdami wobec pieszych. To między innymi nieustąpienie pierwszeństwa na przejściu dla pieszych, czy omijanie pieszego będącego na pasach.11 wykroczeń popełnionych zostało przez samych pieszych.

 

Pamiętajmy !!!

Partnerstwo na drodze, stosowanie się do przepisów ruchu drogowego, prowadzi do zwiększenia bezpieczeństwa każdego z nas.

mł. asp. Justyna Siwarska

Powrót na górę strony