Aktualności

Rozmawiamy o bezpieczeństwie – sami mamy na nie wpływ

Data publikacji 28.09.2022

Stargardzcy policjanci prowadzą spotkania profilaktyczne z uczniami szkół podstawowych. Podczas wizyt w szkołach mundurowi uczą dzieci bezpiecznych zachowań. Tym razem tematem wiodącym było bezpieczeństwo w ruchu drogowym. Policjanci odwiedzili uczniów ze Szkoły Specjalnej w Stargardzie.

Podczas zajęć profilaktycznych policjanci przypominają zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym, w tym o zasadach bezpiecznego przechodzenia po przejściu dla pieszych oraz bezpiecznej drodze do i ze szkoły. Uczymy, jak reagować na osoby nam nieznajome. Przekazujemy także wiele innych informacji z różnych dziedzin, ważnych dla bezpieczeństwa najmłodszych. Mówimy o poprawnych, bezpiecznych postawach i zachowywaniu się wobec siebie podczas różnych zabaw tych w szkole, ale także i poza szkołą.

 

Rozmowy z uczniami na takie tematy są potrzebne i wplatają się w cykl edukacji. Pamiętajmy,że trud wychowawczy spoczywa na wszystkich dorosłych, którzy są w codziennym otoczeniu dzieci. Ogromny wpływ na młodzież mają rodzice i pedagodzy, a policjanci wychodzą naprzeciw tym potrzebom, wspomagają i starają się jak najwięcej dobrego przekazać podczas prelekcji w szkołach.

mł. asp. Justyna Siwarska

 

Powrót na górę strony