Aktualności

Czujność policjantów nie zawiodła- posiadał znaczne ilości środków odurzających

Data publikacji 22.09.2022

Stargardzcy policjanci na bieżąco monitorują stan bezpieczeństwa w mieście oraz analizują wszelkie sygnały dotyczące przestępczości narkotykowej na terenie naszego powiatu. Niemalże każdego dnia funkcjonariusze walczą z nielegalnym procederem narkotykowym. Ich codzienna służba pozwala na sukcesywne zatrzymywanie osób, które za popełnione przestępstwo odpowiedzą przed sądem.

Funkcjonariusze pionu kryminalnego Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie dzięki przeprowadzonej pracy operacyjnej ustalili, a następnie zatrzymali 27- latka, który posiadał znaczne ilości środków odurzających. Teraz o jego losie zdecyduje sąd. Ponadto w miniony wtorek funkcjonariusze stargardzkiej prewencji na osiedlu Tysiąclecia podjęli interwencje wobec 27- letniego mężczyzny, który na widok umundurowanego patrolu zaczął się nerwowo zachowywać. Jego zachowanie zainteresowało mundurowych, którzy w trakcie czynności znaleźli u niego woreczek foliowy z zawartością białego proszku. Po wstępnych badaniach okazało się ,że jest to amfetamina. Kolejną osobę stargardzka prewencja zatrzymała na ul .Szczecińskiej w Stargardzie. To 22- latka, która posiadała przy sobie środki odurzające. Wszystkie 3 osoby noc spędziły w policyjnym areszcie.

 

Przypomnijmy, że w świetle obowiązujących przepisów za posiadanie środków odurzających grozi kara pozbawienia wolności do lat 3, a gdy przedmiotem przestępstwa jest ich znaczna ilość nawet do 10 lat pozbawienia wolności.

mł .asp. Justyna Siwarska

Powrót na górę strony