Aktualności

Wizyta komisarza Inka oraz policjantów w przedszkolu

Data publikacji 21.09.2022

Dzielnicowi z Posterunku Policji w Dobrzanach odwiedzili przedszkolaków z Zespołu Szkół Publicznych w Dobrzanach. Spotkanie miało na celu celu kreowanie pozytywnego wizerunku policjanta, a także edukacji w zakresie szeroko pojętego bezpieczeństwa. Dzielnicowym towarzyszył komisarz „INEK’’.

Podczas spotkania policjanci przybliżyli przedszkolakom zagadnienia związane z zawodem policjanta. Przedstawili sylwetkę dzielnicowego, zakres jego zadań a także umundurowanie oraz wyposażenie w codziennej służbie. Podczas prelekcji omówiono zasady bezpieczeństwa w ruchu drogowym między innymi zasady bezpiecznego przechodzenia przez przejścia dla pieszych zarówno tych z sygnalizacją świetlną, jak i bez sygnalizacji. Rozmawiano także na temat bezpiecznej drogi do szkoły, jak również bezpiecznym powrocie do domu. Podczas spotkania poruszono również kwestie zachowania się dzieci wobec osób nieznanych, obcych.

Dzieci biorące udział w spotkaniu z radością przyjęły policjantów wraz z komisarzem Inkiem, który wśród dzieci wywoływał uśmiech i zadowolenie. Przedszkolaki bardzo uważnie słuchały i chętnie zadawały pytania. Po przeprowadzonej prelekcji oraz odpowiedziach na pytania najmłodszych przyszedł czas na przytulanie się do „INKA”.

mł. asp. Justyna Siwarska

Powrót na górę strony