Aktualności

Kolejni nietrzeźwi kierowcy zatrzymani przez policjantów. Rekordzista miał blisko 2 promile alkoholu w organizmie

Data publikacji 19.09.2022

Nietrzeźwi kierujący to śmiertelne zagrożenie dla wszystkich uczestników ruchu drogowego. Pomimo licznych apeli, prowadzonych działań policyjnych, akcji informacyjnych wciąż zdarzają się osoby, które lekceważą kwestię bezpieczeństwa na drodze.

Tylko w ciągu minionego weekendu stargardzcy policjanci zatrzymali 7 kierujących, którzy kierowali będąc w stanie nietrzeźwości. Rekordzistą okazał się 47- latek, który kierował samochodem osobowym m-ki Opel mając blisko 2 promile alkoholu w organizmie. Mężczyzna stracił prawo jazdy, a za swoją nieodpowiedzialną jazdę będzie odpowiadał przed sądem.

Pamiętajmy!
• będąc pod wpływem alkoholu nasza uwaga jest rozproszona, a reakcje opóźnione
• nie potrafimy właściwie ocenić odległości, a wyobraźnia namawia do brawury
• mamy problemy z koordynacją ruchową, a zdolność szybkiego podejmowania decyzji 
zawodzi
• możemy być nadmiernie pobudzeni lub wręcz przeciwnie senni
• następują zmiany w postrzeganiu rzeczywistości i występuje podwójne widzenie

 

To wszystko powoduje, że nie powinniśmy igrać z losem i absolutnie nie wsiadać za kierownicę będąc pod wpływem alkoholu. Konsekwencje pijanych kierowców ponoszą nie tylko oni sami, ale również ich pasażerowie i inni uczestnicy ruchu drogowego. Wypadki spowodowane przez pijanych kierowców często są tragiczne w skutkach, w których cierpią niewinni ludzie. Nie bądź obojętny kiedy widzisz podejrzanie zachowującego się kierowcę.

mł. asp. Justyna Siwarska

Powrót na górę strony