Aktualności

Stargardzcy dzielnicowi przeprowadzili prewencyjne działania ,,Bezpieczna dzielnica’’

Data publikacji 16.09.2022

Wychodząc naprzeciw oczekiwaniom mieszkańców naszego miasta i poddając analizie zgłoszenia wynikające z Krajowej Mapy Zagrożeń Bezpieczeństwa stargardzcy funkcjonariusze z I i II Rewiru Dzielnicowych przeprowadzili działania ukierunkowane na zapewnienie ładu i porządku publicznego w rejonie osiedli, gdzie najczęściej dochodzi do popełniania wykroczeń porządkowych oraz demoralizacji nieletnich.

Mundurowi patrolowali stargardzkie osiedla mieszkaniowe, tereny szkół, boisk, parków oraz okolice sklepów i parkingów. Patrole reagowały na wszelkie naruszenia ładu i porządku publicznego oraz wykroczenia porządkowe i drogowe.

Przeprowadzone działania miały na celu zapewnienie ładu i porządku publicznego na terenach stargardzkich osiedli mieszkaniowych, co bezpośrednio wiązało się z ograniczeniem ilości popełnianych przestępstw i wykroczeń, ale również na ujawnianie i zatrzymywanie nieletnich sprawców czynów karalnych oraz osób, popełniających wykroczenia porządkowe zaliczane do społecznie uciążliwych. Działania ukierunkowane były również wobec ujawniania kierujących będących pod wpływem alkoholu lub innego podobnie działającego środka.

 

Podczas prowadzonych działań mundurowi wylegitymowali blisko 60 osób oraz przeprowadzili ponad 40 interwencji. Za popełnione wykroczenia porządkowe i drogowe funkcjonariusze nałożyli mandaty karne. Wśród nich znalazły się te najbardziej uciążliwe dla społeczeństwa – używanie słów wulgarnych, zaśmiecanie oraz spożywanie alkoholu w miejscu zabronionym. Zatrzymane zostały 3 osoby poszukiwane przez wymiar sprawiedliwości.
 

mł. asp. Justyna Siwarska

Powrót na górę strony