Aktualności

Bezpieczniej na drogach- kolejni kierowcy stracili prawa jazdy za przekroczenie prędkości o ponad 50 km/h w obszarze zabudowanym

Data publikacji 15.09.2022

Trzech kierowców w minionych dniach straciło prawo jazdy, po tym, jak przekroczyli prędkość w obszarze zabudowanym o 50 km/h. Niechlubnym rekordzistą okazał się kierowca BMW, który w obszarze zabudowanym jechał z prędkością 124 km/h. Policjanci stargardzkiej komendy na co dzień realizują zadania związane z zapewnieniem bezpieczeństwa w ruchu drogowym wszystkim jego uczestnikom. Jednym z takich zadań jest wykonywanie pomiaru prędkości celem wyeliminowania z ruchu tych kierujących, którzy łamią przepisy dotyczące przekraczania dozwolonej prędkości.

Pierwszym takim zatrzymanym był 52- letni kierowca samochodu osobowego m-ki Audi, który poruszał się z prędkością 102 km/h. Drugim był kierujący samochodem osobowym m-ki BMW, który pędził z prędkością 124 km/h w obszarze zabudowanym. Trzecim natomiast okazał się 69- letni kierujący samochodem osobowym m-ki Opel, który poruszał się z prędkością 103 km/h. Całą trójka oprócz wysokiego mandatu straciła swoje prawo jazdy, a także otrzymała punkty karne.

Każdy z nas ma swój cel, dla kierowcy to miejsce do którego zmierza. Bez wątpienia szanse na dotarcie do celu podróży będą zdecydowanie wyższe, jeżeli kierujący uszanuje prawo i dozwoloną prędkość. Dlatego tak ważne są tylko właściwe zachowania na drodze, aby tym wszystkim osobom, podróż minęła w spokoju i bezpieczeństwie.

mł. asp. Justyna Siwarska

Powrót na górę strony