Aktualności

Bezpieczna podroż autokarem- działania stargardzkich policjantów

Data publikacji 07.09.2022

Policjanci Wydziału Ruchu Drogowego stargardzkiej komendy od pierwszych dni nowego roku szkolnego prowadzą działania mające na celu kontrolę autobusów, busów, którymi najmłodsi przewożeni są do szkół na terenie naszego powiatu.

Większość kontroli pojazdów przeznaczonych do przewozu osób w naszym powiecie kończy się bez zastrzeżeń. Niestety zdarzają się też przypadki, że pojazd posiada usterki techniczne, które eliminują go z ruchu i nie może on poruszać się po drogach. Podczas tych działań policjanci sprawdzają trzeźwość kierujących, wymagane przepisami dokumenty oraz stan techniczny.

Pamiętajmy, że ten pojazd będzie wiózł nas samych lub naszych bliskich. Życie i zdrowie lepiej powierzać wypoczętemu, trzeźwemu kierowcy i sprawnemu autobusowi.
Alkohol i zmęczenie to wrogowie bezpieczeństwa i zajmują czołowe miejsca w rankingach przyczyn zdarzeń drogowych. Awaria pojazdu w najlepszym wypadku skomplikuje podróż i zapewni jedynie negatywne i niepotrzebne emocje.Te same zasady dotyczą autokarów wyruszających na wycieczki. Traktujmy bezpieczeństwo nas i naszych dzieci z pełną powagą. Warto zgłosić potrzebę kontroli takiego pojazdu. Jeżeli autobus lub kierowca budzą nasze zastrzeżenia nie zgadzajmy się na jego wyjazd.

Nie lekceważmy tego z powodu braku czasu lub krótkiej trasy.

 

 

Przypominamy, zgłaszając potrzebę kontroli autokaru najlepiej uczynić to z kilkudniowym wyprzedzeniem zwracając się pisemnie, bądź też telefonicznie do stargardzkiej komendy. Kontrole odbywają się na Zintegrowanym Centrum Przesiadkowym w Stargardzie. Policjanci sprawdzą stan trzeźwości kierowcy, a także to, czy jest wypoczęty i posiada odpowiednie uprawnienia. Szczególną uwagę funkcjonariusze ruchu drogowego zwracają na stan techniczny pojazdu.

Zgłoszenia dotyczące kontroli autobusów przez stargardzkich funkcjonariuszy możemy dokonać pod numerami telefonów:

Wydział Ruchu Drogowego KPP w Stargardzie – 91 48 13 570, 91 48 13 571 

Dyżurny Komendy Powiatowej Policji w Stargardzie – 91 48 13 511, 91 48 13 512

mł. asp. Justyna Siwarska

Powrót na górę strony