Aktualności

Kolejny pirat drogowy zatrzymany przez stargardzką grupę speed

Data publikacji 22.08.2022

Policjanci stargardzkiej drogówki udaremnili rajd 51-latka, który na drodze wojewódzkiej 142 przekroczył dopuszczalną prędkość, wyprzedzał na skrzyżowaniu oraz nie zastosował się do oznakowania poziomego. Apelujemy o zdrowy rozsądek i wolniejszą jazdę- często to właśnie przez nieodpowiedzialne zachowanie na drogach giną ludzie.

W miniony weekend policjanci ze stargardzkiej grupy speed przeprowadzili pomiar prędkości pojazdów poruszających się drogą wojewódzką 142. Około godziny 10 zatrzymali do kontroli drogowej 51- letniego kierującego samochodem osobowym m-ki Renault Laguna, który dopuścił się 3 wykroczeń w ruchu drogowym. Przekroczenie dopuszczalnej prędkości, wyprzedzanie na skrzyżowaniu oraz wyprzedzanie samochodu na linii podwójnej ciągłej kosztowała kierującego wystawieniem mandatu w wysokości 5000 złotych i 20 punktów karnych.

 

 

To był pracowity weekend dla policjantów ze stargardzkiej grupy speed. Tylko w ciągu dwóch dni policjanci ujawnili łącznie 90 wykroczeń, z czego 64 dotyczyła przekroczenia dozwolonej prędkości zarówno w obszarze zabudowanym, jak i poza nim.

Po raz kolejny apelujemy do kierowców o rozwagę i zdjęcie nogi z gazu. Brawura, przekraczanie dopuszczalnej prędkości, alkohol to elementy, które każdy kierowca powinien wyeliminować ze schematów swoich działań.

mł. asp. Justyna Siwarska

Powrót na górę strony