Aktualności

Działania stargardzkiej drogówki z wykorzystaniem miejskiego monitoringu

Dzisiaj na terenie Stargardu policjanci drogówki przeprowadzili działania z wykorzystaniem kamer miejskiego monitoringu podczas których kontrolowano sposób zachowania się kierujących wobec pieszych, a także samych pieszych.

 

Stargardzcy policjanci szczegółowo przyglądali się zarówno pieszym jak i kierującym na terenie miasta czy nie dochodzi z ich strony do popełniania wykroczeń w rejonie przejść dla pieszych, a także niestosowania się do sygnalizacji świetlnej. W tym celu wykorzystany był monitoring miejski. Działania zorganizowane zostały po to, aby nie tylko represjonować sprawców wykroczeń, ale również działać profilaktycznie. W zależności od zaistniałej sytuacji mundurowi podejmowali decyzję o sposobie zakończenia podjętej interwencji

Podczas działań nadzorujący obsługę monitoringu funkcjonariusz za pomocą radiostacji na bieżąco informował poszczególne patrole pełniące służbę na mieście o miejscach oraz popełnianych wykroczeniach.

Podczas akcji funkcjonariusze ujawnili 16 wykroczeń polegających między innymi na niestosowaniu się do znaków zakazu, nieprawidłowym parkowaniu w rejonie przejść dla pieszych, czy też przechodzeniu przez jezdnię w miejscu niedozwolonym oraz niestosowaniu się do sygnalizacji świetlnej.

Bezpieczeństwo na naszych drogach zależy przede wszystkim od nas samych. Dlatego funkcjonariusze stanowczo reagują na wykroczenia, które nieść mogą za sobą groźne w skutkach zdarzenia. Ta zasada dotyczy zarówno kierowców, motocyklistów, pieszych i rowerzystów.

 

podkom. Krzysztof Wojsznarowicz