Aktualności

Kolejnych dwóch kierowców straciło prawo jazdy za szybka jazdę

Data publikacji 13.05.2020

Mimo cały czas panującego zagrożenia związanego z COVID-19 policjanci stargardzkiej grupy „Speed” nie odpuszczają piratom drogowym. Przekonało się o tym kolejnych dwóch kierowców, którzy zlekceważyli przepisy dotyczące ograniczenia prędkości w obszarze zabudowanym. Obaj stracili prawa jazdy i zostali ukarani mandatami. Na ich konto trafiło również 10 punktów karnych.

 

Policyjna grupa SPEED zajmuje się głównie ujawnianiem wykroczeń, które najbardziej wpływają na stan bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Do tej grupy należy zaliczyć nadmierną prędkość, przekraczanie prędkości w obszarze zabudowanym i poza obszarem zabudowanym, nieustąpienie pierwszeństwa, a także nieprawidłowe zachowania w rejonach przejść dla pieszych.

Wczoraj policjanci stargardzkiej drogówki w miejscowości Witkowo Pierwsze zatrzymali do kontroli kierującego fiatem, który na obszarze zabudowanym przekroczył dozwolona prędkość o 51 km/h. Drugim zatrzymanym był kierowca seata, który na ul. Szczecińskiej pędził z prędkością 114 km/h.

Zgodnie z obowiązującymi przepisami obaj kierujący stracili prawa jazdy na okres 3 miesięcy. Zostali również ukarani mandatami w wysokości 500,- złotych, a na ich konto trafiło 10 punktów karnych.

Pamiętajmy, że główną przyczyną wypadków drogowych ze skutkiem śmiertelnym, z winy kierujących, jest niedostosowanie prędkości do warunków ruchu. Niezgodne z prawem zachowania zagrażają nie tylko kierującym i ich pasażerom, ale również pozostałym uczestnikom ruchu drogowego, szczególnie tym niechronionym.

 

podkom. Krzysztof Wojsznarowicz

Powrót na górę strony