Sprawcy rozboju aresztowani - Aktualności - Komenda Powiatowa Policji w Stargardzie

Aktualności

Sprawcy rozboju aresztowani

Stargardzcy policjanci zatrzymali dwóch mężczyzn, którzy 8 lutego br. wtargnęli do placówki kredytowej i terroryzując pracowników przedmiotem przypominającym broń skradli gotówkę. Dzisiaj wobec obu sprawców zastosowano środek zapobiegawczy w postaci tymczasowego aresztowania.

Na początku lutego br. w Stargardzie przy ulicy Czarnieckiego dwóch zamaskowanych mężczyzn weszło do placówki kredytowej i przedmiotem przypominającym broń sterroryzowało pracujące tam kobiety.  Sprawcy skradli niespełna trzy tysiące złotych, a po dokonanym rozboju oddalili się w nieznanym kierunku.

 

Zawiadomieni o zdarzeniu stargardzcy policjanci natychmiast drobiazgowo zajęli się sprawą. Specjalista kryminalistyki szczegółowo zabezpieczył ślady na miejscu zdarzenia, a równolegle funkcjonariusze wszystkich pionów wspierani przez mundurowych ze Szczecina przeczesywali za sprawcami miasto. Zorganizowano również blokady dróg, na których kontrolowano osoby przemieszczające się. Zarówno śledczy jak i funkcjonariusze operacyjni sprawdzali każde kolejne ustalenia, a te pozytywnie zweryfikowane pozwoliły na dokładne ustalenie sposobu działania rozbójników i przebiegu zdarzenia.

 

W kolejnych dniach, kiedy wszystko pasowało już do siebie niczym elementy układanki funkcjonariusze z Zespołu Operacyjno – Rozpoznawczego wytypowali podejrzewanych o ten czyn dwóch mieszkańców Stargardu i w minioną środę zatrzymali ich na terenie miasta. Wtedy też Zespół Dochodzeniowo-Śledczy poddał analizie wszystkie zebrane w sprawie dowody i zarówno 25-latek jak i jego 20-letni kompan usłyszeli zarzuty rozboju.

 

Za taki czyn zgodnie z kodeksem grozi kara nawet do 12 lat pozbawienia wolności. Dodatkowo Sąd na wniosek Komendanta i Prokuratora wobec podejrzanych zastosował dwumiesięczny areszt. 

Ładowanie odtwarzacza...