Aktualności

Nieletni włamywacze zatrzymani na gorącym uczynku

W nocy z soboty na niedzielę policjanci Referatu Patrolowo – Interwencyjnego stargardzkiej komendy zatrzymali pięciu nieletnich, którzy włamali się do sklepu spożywczego znajdującego się na terenie jednej spod stargardzkich miejscowości. Wszyscy za swoje czyny odpowiedzą przed Sądem dla Nieletnich.

O tym, że przy jednym ze sklepów spożywczych na terenie naszego powiatu dzieje się coś niepokojącego powiadomiła stargardzką komendę mieszkanka miejscowości, która dokładnie wszystko widziała. Z relacji jakie zostały przekazane policjantów wynikało, że grupka nieletnich dokonała włamania do sklepu spożywczego uszkadzając roletę i okno w drzwiach.

Dyżurny natychmiast we wskazane miejsce skierował patrole, które po dojechaniu na miejsce potwierdziły fakt włamania, jednakże nikogo w pobliżu sklepu nie było. Policjanci rozpoczęli sprawdzenie terenu w poszukiwaniu sprawców.

Podczas sprawdzania terenu w nieoświetlonym miejscu policjanci zauważyli grupkę 5 młodych osób - 4 chłopców i jedną dziewczynkę . Po wylegitymowaniu okazało się , że są to osoby nieletnie chłopcy w wieku 12 lat, natomiast dziewczynka 14 lat.

Cała piątka przyznała się do włamania do sklepu. Ich łupem padły zdrapki do gier losowych. Po wykonaniu niezbędnych czynności nieletnich odwieziono do domów i przekazano rodzicom. Za swój czyn odpowiedzą przed Sądem dla Nieletnich.