Aktualności

Działania „Trzeźwość” na terenie powiatu stargardzkiego

Wczoraj od wczesnych godzin porannych do późnych popołudniowych policjanci stargardzkiej drogówki wraz z funkcjonariuszami Oddziału Prewencji Policji ze Szczecina na terenie naszego powiatu przeprowadzili działania „Trzeźwość”. Mundurowi kontrolowali również stan techniczny pojazdów, sposób przewożenia pasażerów, a także pieszych, którzy nie stosowali się do obowiązujących przepisów ruchu drogowego.

Wzmożone kontrole pojazdów, pieszych, a także większa liczba patroli to wszystko towarzyszyło wczorajszym działaniom mundurowych na terenie całego powiatu. Akcja ta miała na celu eliminowanie z dróg kierujących na tak zwanym podwójnym gazie, jak również kierujących, którzy prowadzili auta po zażyciu środków odurzających. Policjanci bacznie także przyglądali się pieszym, którzy lekceważyli przepisy ruchu drogowego.

Oprócz kontroli trzeźwości kierujących policjanci również kontrolowali stan techniczny pojazdów. Funkcjonariusze szczególną uwagę zwracali na sposób przewożenia pasażerów , w szczególności dzieci.

Prowadzone cyklicznie działania przez stargardzkich policjantów na terenie naszego powiatu mają na celu poprawę bezpieczeństwa w ruchu drogowym. Podczas tej akcji mundurowi dokonali ponad 500 badań stanu trzeźwości kierujących, ujawniając przy tym jednego kierowcę, który prowadził swój pojazd będąc w stanie nietrzeźwości. Ponadto mundurowi za popełnione wykroczenia ukarali mandatami karnymi 24 osoby, z tego 13 pieszych za wykroczenia polegające między innymi na przechodzeniu przez jezdnię w miejscu niedozwolonym.