Aktualności

Spokojnie podczas Nocy Sylwestrowej w powiecie stargardzkim

Sylwester , nad bezpieczeństwem którego czuwali stargardzcy policjanci, w powiecie stargardzkim przebiegł spokojnie. Nie oznacza to jednak, że policjantom brakowało pracy. Funkcjonariusze interweniowali przede wszystkim wobec osób, które nie przestrzegały porządku prawnego, a także wobec tych, którzy prowadzili swoje auta będąc pod wpływem alkoholu.

Kiedy o północy wystrzeliły korki od szampanów i odpalono fajerwerki oraz petardy, a wszyscy składali sobie życzenia na nowy 2019 rok, stargardzcy policjanci czuwali nad bezpieczeństwem. Większość interwencji podejmowanych przez policjantów dotyczyła porządku publicznego. Największa ilość mundurowych skupiona była na zabezpieczeniu plenerowej imprezy sylwestrowej na Placu Wolności w Stargardzie.

Nad bezpieczeństwem na drogach natomiast pracowali policjanci drogówki, którzy przez całą noc, oraz pierwszego dnia nowego roku przeprowadzali kontrole, sprawdzając stan psychofizyczny kierujących, uprawnienia do kierowania, a także sposób przewożenia pasażerów.

Podczas nocy sylwestrowej oraz pierwszego dnia Nowego 2019 Roku stargardzcy mundurowi przeprowadzili ponad 100 interwencji. Odnotowano 4 niegroźne kolizje, jeden wypadek, zatrzymano 3 nietrzeźwych kierujących.

Najpoważniejszym zdarzeniem jakie stargardzcy policjanci odnotowali podczas sylwestra, a także pierwszego dnia 2019 roku było potrącenie 1 stycznia pieszej na przejściu dla pieszych na ul. Czarneckiego przez 78 letniego kierowcę hyundaia. Kobieta z obrażeniami została przetransportowana do szpitala. Kierowca był trzeźwy.

Pamiętajmy, że to głównie od nas samych zależy, czy ten nowy 2019 rok upłynie spokojnie i bezpiecznie. Policjanci apelują o rozwagę i rozsądek do kierowców, a także pieszych uczestników ruchu, tym bardziej, że warunki atmosferyczne na drogach są zmienne. Zadbajmy o to aby każdy uczestnik ruchu drogowego bezpiecznie dotarł do wyznaczonego celu.